Loader
Hakkımızda

İnsan hayatı, doğumdan ölüme kadar geçen sürede farklı evrelerden oluşur, bu evreler doğumla başlar; çocukluk, ergenlik, yetişkinlikle devam eder ve yaşlılıkla sonlanır. Her dönemde, birbirinden etkilenen dil, zihinsel, fiziksel, sosyal-duygusal gelişim alanları bulunur. Bu gelişim alanlarındaki basamakları gerçekleştiremeyen ya da gerçekleştirmekte zorlanan bireyler özel eğitime gereksinim duymaktadır.

Özel eğitim; fiziksel, zihinsel, iletişimsel, sosyal ve duygusal gelişimlerindeki özellikler nedeniyle normal gelişimden farklılık gösteren ve normal eğitim-öğretimden yararlanamayan, kısmen yararlanan veya yararlandığı hâlde destek programları ile eğitimlerini devam ettirebilen bireyler için; özel olarak yetiştirilmiş personel tarafından ekip anlayışıyla sunulan özel yöntem ve araçlarla gerekirse özel mekanlarda her özel gereksinimli grup için farklı olarak geliştirilmiş özel programlarla verilen eğitimdir (Baykoç Dönmez, 2010). Bu nedenle merkezimizde; özel eğitim gerektiren bireylerin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için alanında özel olarak yetiştirilmiş personel, geliştirilmiş eğitim programları ve yöntemleri ile onların özür ve özelliklerine göre hazırlanmış uygun ve hijyenik sınıf ortamında birebir veya grup eğitimi verilmektedir.

Kurumumuzda Zihinsel Yetersizlik, , Otizm (Yaygın Gelişimsel Bozukluk), , Özel Öğrenme Güçlüğü, Bedensel Yetersizlik (Fizyoterapi),  alanlarında destek eğitim hizmetleri sunulmaktadır.

 

Kurumumuzun bünyesinde var olan programlara da bağlı olarak genellikle;

Uzman Psikolog

Özel Eğitim Uzmanları

Fizyoterapistler

Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenleri,

Okul Öncesi Öğretmenleri,

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenleri,